Ginekologia estetyczna - wskazania do zabiegów

lekarze specjaliści > Ginekologia estetyczna > Ginekologia estetyczna - wskazania do zabiegów

Specjaliści Radzą

Ginekologia estetyczna - wskazania do zabiegów

medserwis.pl
Ginekologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna, ale czy tak naprawdę wiemy, czym się zajmuje i jak bogatą ofertę zabiegów przygotowała dla kobiet, które borykają się z problemami dotyczącymi intymnej sfery ich życia. Mówiąc krótko celem ginekologii estetycznej jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania kobiecych narządów płciowych, oraz przeprowadzenie zabiegów, które poprawiają wizualny wygląd narządów intymnych. Najczęściej negatywne zmiany dotykają kobiety po porodzie naturalnym lub po związanym z nim zabiegu, na przykład takim, jak nacięcie i wadliwe zszycie krocza. Jednak do mikrouszkodzeń dojść może również podczas intensywnego uprawiania sportu, gdzie najczęściej wymieniane jest kolarstwo. Przyczyną zmian i defektów narządów płciowych może być również ciasna bielizna i obcisłe spodnie.

Ginekologia estetyczna zajmuje się również leczeniem nietrzymania moczu, czy blizn poporodowych, które często mogą być bardzo bolesne. Odczuwane przez kobiety dolegliwości najczęściej skutkują brakiem zadowolenia ze współżycia seksualnego i spadkiem samooceny, co często jest przyczyną frustracji i może doprowadzić do depresji.
Można więc śmiało powiedzieć, że ginekologia estetyczna polega głównie na leczeniu pacjentek, a same względy estetyczne najczęściej są stawiane na drugim miejscu. Kobiety często cierpią borykając się z tymi problemami przez wiele lat i dopiero wizyta w gabinecie ginekologii estetycznej i przeprowadzony zabieg pozwala im odzyskać psychiczny spokój. Można przyjąć założenie, że leczone jest ciało i dusza pacjentki. Duża ulga i nabranie pewności siebie, to najczęstsze efekty przeprowadzonych zabiegów. Oczywiście pojawiają się kobiety zainteresowanie jedynie względami estetycznymi, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie przywiązują dużą wagę do piękna i wyglądu, więc ważne są dla nich wszystkie aspekty ciała, a przecież strefy intymne są dla wielu kobiet bardzo ważne, bo to właśnie one świadczą o kobiecości i seksualności.

Ginekologia estetyczna - jak rozmawiać o tematach intymnych

Chociaż sytuacja dynamicznie zmienia się na lepsze, to i tak bardzo rzadko decydujemy się na otwarte rozmowy dotyczące problemów intymnych. Pokutują tu wieloletnie „tradycje”, które traktowały intymność, seksualność i wszystko związane z seksem jako tematy tabu, wstydliwe i niewygodne. Niestety problem ten w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn, a wszystko zaczyna się już po narodzinach dziecka. Rodzice z łatwością mogą mówić o „siusiaku” chłopca, ale już samo nazewnictwo kobiecych narządów płciowych nastręcza wielu problemów. Wiele osób blokuje przed rozmową zwykły wstyd i przeświadczenie, że problem dotyczy tylko ich i boją się reakcji rozmówców. Okazuje się, że wiele kobiet borykających się na przykład z suchością pochwy, nie ma świadomości, że z tym samym problemem zmaga się mnóstwo kobiet. Ciężko przyznać się nam do jakichkolwiek problemów czy ułomności, tym bardziej, że właśnie strach przed reakcją otoczenia jest głównym powodem zatajania problemów. Podobnie sytuacja wygląda w relacjach z partnerem, oprócz wstydu pojawia się strach przed odrzuceniem, czy brakiem zrozumienia. Bardzo ciężko jest mówić o swoich potrzebach czy oczekiwaniach, dlatego relacje między partnerami często opierają się na obustronnym milczeniu i udawaniu, co nie sprzyja żadnej ze stron. Miłość do partnera i strach przed utratą związku jest najczęstszą przyczyną zatajania problemów. Wszechobecna pruderia przez lata wykształciła stan, w którym kobieta mówiąca otwarcie o swoich potrzebach czy seksualności uważana byłą wręcz za osobę rozwiązłą i odbierano ją krytycznie. Na szczęście te „trendy” powoli odchodzą w niepamięć, jeszcze kilkanaście lat temu żaden mężczyzna nie dokonałby zakupu podpasek czy żelu do higieny intymnej, co dzisiaj jest przecież widokiem zupełnie zwyczajnym. Ginekologia estetyczna stawia nowe wyzwania pozwalające nam przełamać opór, który tkwi w nas samych. Szczera rozmowa potrafi często rozwiązać wiele problemów, a wsparcie partnera może okazać się nieocenione. Proste zabiegi okazują się wybawieniem i powrotem do psychicznej równowagi, dlatego nie ma co zwlekać, w przypadku jakiegokolwiek schorzenia lub odczucia, że chcemy poprawić wygląd stref intymnych.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl